Geriausias būdas išvengti karo – pasiruošti jam


Sakoma, jog geriausias būdas išvengti karo – pasiruošti jam. Tokia pat taisyklė taikytina ir santuokos atžvilgiu, juk skyrybos gali pavirsti tikra emocijų audra ar net karu.

Vedybine sutartis

Šią temą paliečiau neatsitiktinai. Šiandien baigėsi savaitgalį vykusi šeimos ir vestuvių paroda FamilyDay, kurioje dalyviai dalinosi ne tik šventinių drabužių, atributikos ir šventinių paslaugų naujienomis, bet nemažai dėmesio buvo skirta santykių psichologijai šeimoje, krizių valdymui ir net skyryboms. Pastaruoju metu skyrybų Lietuvoje santykinai sumažėjo, kas iš tiesų džiugina. Tačiau tos skyrybos, kurios vis dėlto įvyksta dažnu atveju trunka kelis mėnesius ar net metus. O tai, sutikim, procesas ne iš maloniųjų.

<>

Teisininkė Elena Semionova savo seminaro „Vedybų sutartis-skyrybų planavimas ar darnios šeimos garantas?“- pasakojo apie tai, kad Lietuvoje vis dar baiminamasi pasirašyti vedybines sutartis, dažnu atveju dėl žmogiškosios baimės -galvoti apie blogiausius gyvenimo scenarijus Tačiau praktika rodo visai ką kitą. Poros pasirašiusios vedybines sutartis jaučiasi daug ramiau dėl savo ateities ir nešvaisto laiko nereikalingiems ginčams. O kuo mažiau ginčų, tuo darnesnis šeimos gyvenimas.

<>

Psichologas Andrius Kaluginas skaitė paskaitą „Ant vienos bangos: santykių komunikacija“. Čia taip pat buvo paliestos porų bendravimo ir buvimo kartu temos. Psichologas pateikė savo darnios šeimos receptą – reikia išmokti ne tik protingai kalbėti ir įrodinėti savo tiesą, bet ir išmintingai patylėti.

Vedybine sutartis

O aš, kaip fotografas, noriu pasiūlyti savo receptą darniems santykiams išlaikyti. Tiesiog dažniau atverskite savo šeimos nuotraukų albumą ir prisiminkite gražiausias savo gyvenimo akimirkas, kurios sužadins tuos tyrus abipusius jausmus.

O kokį receptą žinote Jus? Pasidalinkite, lauksiu Jūsų komentarų.

Vestuvių ir šeimos fotografas

Roman Romas

www.romanromas.com

Tai pat skaitykite: Kaip išvengti streso ruošiantis vestuvėms?

Laura&Kieran Vilnius Old Town
Vestuvių fotosesija Jakiškių dvare
Vestuvės Vilniaus senamiestyje